Výrobky pre gastronómiu

 

Pre gastronomické prevádzky spoločnosť Progast ponúka rôzne druhy prírodného korenia a koreniacich zmesí, obaľovacie prípravky, bujóny, omáčky a šťavy pod mäso, marinády, polievkové dochucovadlá a prísady, tekuté koreniace omáčky.

Uvedené výrobky dodávame širokému spektru zákazníkov z oblasti gastronómie, cateringu a maloobchodu.

Prírodné korenie a bylinky

 

Kompletný sortiment prírodného korenia a byliniek dovážame z produkčne najkvalitnejších oblastí sveta. Laboratórna kontrola zabezpečuje zdravotnú nezávadnosť  a požadovanú vysokú kvalitu jednotlivých komodít.

Koreniace zmesi a prísady

 

Koreniace zmesi sa pripravujú z najkvalitnejších surovín dovezených z rôznych krajín
od osvedčených dodávateľov, garantujúcich požadovanú potravinársku kvalitu
a funkčnosť. Sú zostavované na základe osvedčených alebo novovyvinutých receptúr, často i na želanie zákazníka. Prinášajú vynikajúci základ pre zdravé varenie a gurmánsky pôžitok z jedla.

 

Tekuté marinády

 

Sú kompletným polotekutým ochucovacím prípravkom. Bez chemickej konzervácie, vyrobené na báze korenia, rastlinného oleja a extraktov. Vyznačujú sa nízkym dávkovaním a širokým spektrom použitia. Sú vhodné na grilovanie, pečenie či dusenie
i na bežnú prípravu na panvici.  Dodávané sú v rôznych chuťových a farebných variáciách.

Sypké marinády

 

Predstavujú efektívne a spoľahlivé riešenie pri nakladaní s polotovarmi určenými
na grilovanie. Obsahujú technologicky a chuťovo účinné látky vrátane soli, ktoré marinovaným produktom dodávajú všetko potrebné na následné tepelné opracovanie.

Instantné bujóny

 

Rôzne druhy našich instantných bujónov sú určené na jednoduchú prípravu polievok alebo dochutenie či doladenie chute hotových jedál. Pre školské stravovanie sme vyvinuli rad bujónov bez pridaného glutamanu.

Instantné omáčky a šťavy (tiež vo forme olejovej pasty)

 

Vynikajú jednoduchosťou a efektívnosťou prípravy a variabilitou použitia v celom spektre gastronomických prevádzok. Použité prírodne identické suroviny dodávajú hotovým pokrmom charakter domácej kuchyne.

 

Obaľovacie prípravky

 

Predstavujú širokú škálu cestíčok a strúhaniek, ktoré sa líšia farbou, zrnitosťou i chuťou. Sú vhodné na obaľovanie mäsa všetkých druhov, syrov, zeleniny, ovocia atď.

Ochucovadlá a pomocné prípravky

 

Tekuté koreniace omáčky pomáhajú pri dosiahnutí požadovanej chute hotových pokrmov. Technologické prípravky pomáhajú dosiahnuť úsporu práce, energie a surovín pri zachovaní požadovanej kvality hotových pokrmov.

© 2024, Progast, All Rights Reserved
© 2024, Progast, All Rights Reserved
© 2024, Progast, All Rights Reserved